A Free Template from Joomlashack

Znak obce

OBECNÍ ZNAK
Znak a vlajka byly obci Třemešné uděleny předsedou Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky panem Lubomírem Zaorálkem dne 16.září 2005. Autorem znaku je pan Pavel Ryba z Pernolce.

Znak
Popis znaku
V polceném štítě vpravo v modrém poli dolů obrácené květenství střemchy s pěti květy přirozené barvy, levé pole červeno – stříbrně dělené, nahoře zkřížené stříbrné čakany, dole zelený dub s černým kmenem a pěti svěšenými zlatými žaludy s listy. Výklad znaku: Pravá polovina: Jedná se o mluvící znak, neboť Třemešné znamená místo porostlé stromem – střemchou. Pět rozkvetlých květů znázorňuje pět částí obce : Třemešné, Bezděkov, Nová Ves, Dubec a Pavlíkov. Modrá barva znázorňuje Bezděkovský potok na jehož březích střemcha roste. Levá polovina : Červená a stříbrná barva proto, že někdejší majitelé Pavlíkova páni z Hostouně měli erb těchto barev. Zkřížené chodské čakany připomínají, že obce Nová Ves a Třemešné byly chodské vsi. Černozelený dub se zlatými listy a žaludy vyjadřuje jméno místní části – Dubec.

Vlajka
Popis vlajky
List tvoří tři svislé pruhy, modrý, bílý a červený. V modrém pruhu dolů obrácené květenství střemchy s pěti květy. V bílém pruhu dub s černým kmenem a zelenou korunou s pěti svěšenými zlatými žaludy a listy. V červeném pruhu bílé zkřížené čakany. Poměr šířky k délce listu je 2 : 3.

Free Joomla Templates: by JoomlaShack
Template Upgrade by Joomla Visually